POZOR! Nové stránky ZŠ Lenešice najdete na nové adrese www.zslenesice.cz

Zdravá škola Prevence Etika Šablony

Historie školy

První zmínka o škole v Lenešicích pochází z roku 1598, kdy v Lenešicích dle všeho byla nekatolická škola. První učitelem, jehož jméno známe je Jan Jiří Külches, který na škole působil na počátku 18. století.

Dne 1. března 1893 byl položen základní kámen budovy obecné školy a od 1. září 1894 zde již probíhala výuka. Obecná škola se celá léta potýkala s nedostatkem prostoru a výuka probíhala i v dalších objektech v rámci obce Lenešice.

Dne 6. února 1939 byla v Lenešicích otevřena škola měšťanská a začali do ní dojíždět i děti ze sousedních vesnic.

Po druhé světové válce se škola obecná mění na první stupeň školy základní a měšťanská škola na druhý stupeň školy základní. Byla provedena přístavba kotelny, tělocvičny, školní jídelny a celá škola byla zmodernizována.

V současnosti je v budově obecné školy z roku 1893 umístěn 1. stupeň základní školy, školní družina, dílny a hriště. V budově bývalé měšťanské školy z roku 1939 je dnes umístěn 2. stupeň, dále pak školní klub, odborné učebny a je zde i tělocvična.

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /DISK2/WWW/zslenesice.com/www/vypis.php:8 Stack trace: #0 /DISK2/WWW/zslenesice.com/www/historie.php(34): include() #1 {main} thrown in /DISK2/WWW/zslenesice.com/www/vypis.php on line 8