POZOR! Nové stránky ZŠ Lenešice najdete na nové adrese www.zslenesice.cz

Zdravá škola Prevence Etika Šablony

Ohlédnutí za oslavou 120. výročí Základní školy Lenešice

Po každé oslavě si možná říkáme, jestli nám chutnalo, zda jsme se pobavili a jaké bylo počasí. Začneme tedy u počasí - po měsíčním dešti se právě 8.6.2013 na Medarda počasí předvedlo ve svém nejlepším světle - slunce, trochu mračno, ale…ANI KAPKA.

Ochutnávka byla opravdu bohatá: prohlídky obou budov školy a příslušenství, ukázková stará třída, výstava v tělocvičně. Přidali se i hasiči, kynologové, myslivci, chovatelé, mateřská škola, sportovci a okrašlovací spolek s prohlídkou znovuobnovovaného kostela. Opravdu bohatý jídelníček. Děkuji všem, kdo se na přípravě podíleli.

I zábavy bylo dosti. Od rána se potkávali absolventi různých věkových skupin, vyprávěli své "průšvihy" a zážitky, obdivovali výzdobu školy a vzpomínali, co a jak bylo dříve. Prarodiče sdělovali vnukům, na jakém místě sedávali, a kde se přikládalo do kamen. Vnuci učili své rodiče i prarodiče na interaktivní tabuli. Všem se pak velmi líbilo na krásně připravené školní akademii, kde jsme si zatančili, nasmáli se, ale taky ukápla nejedna slza dojetí. A koho ještě nebolely uši a nohy, vydal se k Sokolovně nebo na hřiště Sokola poslechnout si skvělou muziku a zatančit si.

Největším platidlem sobotního dne se stal úsměv. Tolik lidí svátečně naladěných najednou snad Lenešice nepamatují. Úsměv a škola? To přeci k sobě náramně pasuje. Nevěříte? Rádi Vás v Lenešicích přivítáme. Pojďte dál.

Jana Ledvinová

Další fotografie naleznete ve fotogalerii školy, dále pak na http://blanulem.rajce.idnes.cz/Akademie_2013/ a na http://www.ohremedia.cz/fotogalerie/717/.

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /DISK2/WWW/zslenesice.com/www/vypis.php:8 Stack trace: #0 /DISK2/WWW/zslenesice.com/www/cl963.php(57): include() #1 {main} thrown in /DISK2/WWW/zslenesice.com/www/vypis.php on line 8